شرح فراخوان:

نظر به تقاضای شرکت های فناور و دانش‌ بنیان و واحدهای تحقیق و توسعه برای عضویت و استقرار در اراضی پارک علم و فناوری قزوین و با توجه شعار سال مبنی بر ” تولید، پشتیانی­ ها و مانع زدایی­ ها” ، این پارک در نظر دارد تعداد قطعات محدودی از اراضی سایت مرکزی خود واقع در قزوین، بلوارشهید چگینی، کیلومتر ۲ جاده باراجین، ناخیه نوآوری قزوین با ارزیابی “کارگروه واگذاری” و تایید “شورای پارک” به متقاضیان واجد شرایط به صورت اجاره بلند مدت ۲۵ الی ۷۵ ساله واگذار نماید.

شرایط پذیرش:

متقاضیان پذیرش در طرح اراضی پارک می­توانند از گروه­های زیر باشند:

 • کلیه شرکت های پسارشدی مستقر در پارک
 • شرکتهای دانش‌بنیان و خلاق دارای صلاحیت از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری
 • شرکت های خدمات مهندسی یا تولید فناوری
 • واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و سازمان ها و شرکتهای غیردولتی با اولویت صنایع مستقردرسطح استان قزوین
 • واحدهای تحقیقاتی و فناوری دارای مجوز از وزارتخانه‌های ذیربط
 • مراکز توسعه فناوری
 • شتاب دهنده ها و مراکز رشد خصوصی

به جهت مجاورت پارک علم و فناوری قزوین با ناحیه شهری، شرکت­های متقاضی جهت استقرار در اراضی، ملزم به رعایت کلیه ضوابط و الزامات زیست محیطی می باشند. همچنین انجام  فعالیت های تولیدی بصورت انبوه و کارگاه های سنگین در پارک ممنوع بوده و تولید صرفا در محدوده محصولات با فناوری­های پیشرفته (Hi-tech ( و با ارزش افزوده بالا و در حد سفارشی  امکان پذیر است.

حوزه های دارای اولویت پذیرش:

فناوری اطلاعات و ارتباطات

الکترونیک ، کنترل و ابزار دقیق

ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی با فناوری های پیشرفته

تجهیزات پزشکی پیشرفته

معیارهای پذیرش:

با توجه به محدودیت اراضی قابل واگذاری در فاز نخست، انتخاب شرکت های واجد شرایط به صورت رقابتی و با رعایت معیارهای زیر خواهد بود:

معیارهای فناوری :

 • سطح آمادگی فناوری  (Technology Readiness Level): TRL ≥ ۷  
 • ارزش فناوری و توان مالی شرکت می بایست به تایید کارگزار معرفی شده توسط پارک برسد.
 • حداقل ۵۰ درصد فروش آخرین اظهارنامه مربوط به فناوری های مورد پذیرش باشد.

معیارهای مالی:

 • حداقل میانگین مبلغ فروش در سه سال منتهی به آخرین اظهارنامه ۱۰ میلیارد ریال باشد.
 • به طور متوسط حداقل ۵ نفر نیروی انسانی بیمه شده توسط شرکت در سه سال آخر منتهی به ارزیابی حضور داشته باشند.
 • حداقل سرمایه ثبتی شرکت ۱ میلیارد ریال باشد.

مساحت قطعات قابل واگذاری و شرایط پرداخت وجه :

در فاز نخست واگذاری اراضی ، تعداد محدودی قطعه از کل قطعات موجود در اراضی طرح جامع پارک با مساحت حدودی ۵۰۰ مترمربع قابل واگذاری می باشد. در صورت احراز نیاز شرکت‌ها، امکان واگذاری قطعات به صورت تجمیعی و حداکثر تا سقف ۱۵۰۰ مترمربع نیز وجود خواهد داشت و قیمت قطعات بر اساس عواملی از جمله امتیازات کسب شده شرکت، دسترسی‌ها، موقعیت، متراژ و…، متغیر خواهد بود.

 شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند علاوه بر بهره‌مندی از شرایط پرداخت اقساطی اجاره زمین، از تسهیلات  سرمایه‌گذاری برای اجاره و ساخت واحدهای پژوهشی و تحقیقاتی خود، با توجه به ضوابط و مقررات صندوق نوآوری و شکوفایی و با عاملیت صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی قزوین (مستقر در پارک)  بهره‌مند شوند. امکان بهره‌مندی از شرایط اقساطیِ ذکر شده، از نظر تعداد و مساحت محدود بوده و براساس زمان دریافت درخواست و نوع فعالیت فناورانه، اولویت‌بندی خواهد شد.

لازم به ذکر است، مهلت مجاز برای احداث ساختمان، استقرار و بهره‌‎برداری از فضای پژوهشی احداث شده، با توجه به متراژ زمین واگذار شده، بین ۲۴ تا ۳۰ ماه خواهد بود.

تبصره : شرکت های پذیرفته شده موظف به ارائه برنامه زمانی مشخص جهت احداث ساختمان می باشند.

واگذاری اراضی به صورت اجاره ۲۵ الی ۷۵  ساله می باشد و پس از فسخ یا پایان قرارداد اجاره ازسوی شرکت با پارک، با هماهنگی و تایید پارک امکان تمدید یا انتقال به شرکت دیگر وجود خواهد داشت.

شرح فراخوان واگذاری پارک علم وفناوری قزوین

متقاضیان پذیرش در اراضی پارک علم و فناوری قزوین، لازم است  حداکثر تا تاریخ ۳۰/۰۴/۱۴۰۰ با مراجعه به نشانی اینترنتی http://qinet.ir/vagozari  ضمن تکمیل فرم درخواست پذیرش به ارسال و تکمیل مدارک مورد نیاز نیز اقدام نمایند. در ادامه، ارزیابی فنی و مالی متقاضیان استقرار در اراضی پارک از سوی کارگزار مورد تایید “کارگروه واگذاری” انجام خواهد پذیرفت و انعقاد قرارداد واگذاری اراضی در قالب اجاره بلندمدت پس از تایید در شورای پارک، انجام خواهد پذیرفت.

شایان ذکر است، با توجه به محدودیت قطعات قابل واگذاری، علاوه بر معیارهای تعیین شده، زمان ثبت‌نام و کامل بودن مدارک ارسالی نیز در تعیین اولویت انتخاب قطعه و انعقاد قرارداد با متقاضیان اثرگذار خواهد بود. بدیهی است که پارک علم و فناوری قزوین در رد و یا قبول درخواست پذیرش شرکت ها، مختار خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و پیگیری درخواست‌های ارسالی، می‌توانند با شماره تلفن­۳۳۶۹۷۲۰۰ با پیش شماره ۰۲۸ داخلی ۳۳۸ یا شماره همراه ۰۹۱۲۷۸۰۰۵۶۲ (مهندس صدقی- مسوول توسعه زیرساختهای فناوری) در ساعات اداری تماس حاصل نمایند و یا در ساعات اداری به پارک علم و فناوری قزوین به آدرس: قزوین، بلوارشهید چگینی، کیلومتر ۲ جاده باراجین، ساختمان دکترصالحی، طبقه سوم، اتاق ۳۰۸ مراجعه نمایند.

جهت دریافت مستندات روی عکس بالا کلیک نمایید.

شماره تماس جهت پیگیری: آقای مهندس صدقی ۰۲۸۳۳۶۹۷۲۰۰ داخلی (۳۳۸) – ۰۹۱۲۷۸۰۰۵۶۲