مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین

ازجمله عواملی که ایجاد مراکز نوآوری را به یک نیاز تبدیل کرده است، به وجود آمدن تغییرات سریع در فناوری‌های روز دنیا و مسائل اجتماعی جامعه امروز است. مراکز نوآوری با همان ایده جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌های افراد ایجادشده‌اند و به دنبال عرضه یک محصول به بازار هستند، البته محصولی که بر مبنای دانش و پژوهش ساخته شده باشد. آن‌ها با تأمین بودجه فعالیت خود از شرکت‌هایی که به آن‌ها وابسته‌اند و یا شرکت‌هایی که طرح‌ها را به آن‌ها می‌فروشند به حیات خود ادامه می‌دهند، البته سهمی از بودجه در نظام حاکم هر حکومت هم دارند.

مرکز نوآوری سینتک

مرکز فناوری و نوآوری سینتک در سال ۱۳۹۰ و با تجمیع کلیه مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با ۱۴ هزار مترمربع فضا افتتاح شد.این مرکز با چشم‌انداز تبدیل شدن به یکی از بزرگترین اکوسیستم‌های کارآفرینی دانشگاهی کشور و با ماموریت خلق یک اقتصاد پر جنب‌وجوش بر آمده از نوآوری و تحقیقات،فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند. 

خانه خلاق و نوآوری سعدالسلطنه

خانه های خلاق و نوآوری، بعنوان پلتفرم اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسئول تحقق زیست بوم فنوریهای فرهنگی و صنایع خلاق در کشور هستند. این امر از طریق سیاستگذاری، تسهیل گری و حمایت از شکل گیری شرکتهای خلاق و نوآور از طریق کمک به ایجاد زیرساخت، تسهیلات مالی، مشاوره، توامندسازی و حمایت های معنوی در توسعه محصول و بازار فناوریهای نرم و صنایع خلاق می باشد.

مرکز نوآوری لوازم خانگی تایسز