شتاب دهنده ها شرکت هایی هستند که از ابتدای کار یک استارتاپ آن را تحت پوشش خود در می آورند. این مجموعه ها در ابتدا شرکت کنندگان را برای مدتی کوتاه مورد بررسی قرار می دهند و سپس ایده های برگزیده را از میان آن ها گلچین می کنند.

پس از انتخاب تیم های برتر توسط شتاب دهنده، مبلغ کمی در حدود ۲۰ هزار دلار (معادل ۶۵ میلیون تومان) در اختیار استارتاپ ها قرار می گیرد و تیم ها برای اثبات طرح خود و به مرحله تجاری رساندن آن چیزی در حدود ۶ ماه فرصت دارند. البته در قبال این ۲۰ هزار دلار، شتاب دهنده بین ۱۰ تا ۲۰ درصد در از سهام استارتاپ ها را از آن خود خواهد کرد.

در طول مرحله دوم و ۶ ماهی که تیم ها برای پیاده سازی ایده خود فرصت دارند، شتاب دهنده فضا و امکانات مناسب را در اختیار استارتاپ ها قرار می دهد. در این زمان همچنین مربیانی نیز بر روی کار تیم ها نظارت می کنند و تلاش می نمایند تا تجربیات خود را با شرکت کنندگان به اشتراک گذارند.

در نهایت و پس از پایان مرحله دوم، یکبار دیگر استارتاپ ها باید نتیجه کار خود را برای هیئت داوران تشریح کنند. در این گام نیز تعدادی دیگر از تیم ها حذف می شوند و تنها چند استارتاپ این فرصت را دارند تا سرمایه اصلی را از شتاب دهنده دریافت نمایند. سرمایه ای که معمولا عددی نزدیک به ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار را شامل می شود. بد نیست اشاره کنیم که معمولا این افزایش سرمایه با افزایش سهام شتاب دهنده در استارتاپ نیز همراه می شود.

شتابدهنده های فعال در اکوسیستم کارآفرینی قزوین

شتابدهنده هکسین

اولین شتابدهنده سخت افزاری دانشگاهی و دومین شتابدهنده سخت افزاری کشور در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از اسفند ۱۳۹۷ با حضور آقای دکتر سورنا ستاری معاونت علمی ریاست جمهوری شروع به فعالیت کرد. شتابدهنده سخت افزاری هکسین بدنبال پاسخگویی نیازهای کشور در حوزه سلامت، صنعت، انرژی و محیط زیست است.

از جمله مواردی که ما را در انجام اهدافمان یاری خواهند کرد، فراهم بودن زیرساختهای لازم برای توسعه کسب و کارهای نوپای سخت افزاری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از قبیل آزمایشگاه های مرتبط با مهندسی پزشکی، آزمایشگاه های رباتیک و مکاترونیک، آزمایشگاه ها الکترونیک، آزمایشگاه فناوری های همگرا(شناختی، زیستی، اطلاعات، نانو)، آزمایشگاه های مرتبط با صنایع غذایی و کارگاه های مکانیک و ساخت و همچنین دانشجویان، محققین و کارآفرینان علاقمند در حوزه مهندسی است.

haxin.ir

شتابدهنده سورس

ما یعنی «شتاب‌دهنده سورس» ِ مرکز فناوری و نوآوری سینتکِ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، یک مجموعه تحقیقاتی – مالی هستیم تا بر این پارادوکس جامعه غلبه کنیم. ابتدا با حمایت از کسانی که «فراتر از هنجارها» می‌اندیشند و درصدد ساختن «نوهنجارها» هستند. سپس با ایجاد یک جامعه مستعدی که در آن بتوانیم با تغییر رویکرد (mindset) افراد، آن‌ها را به سمت نوآوری و فناوری درآمدزا سوق دهیم.به باور ما دانشگاه‌ها و به‌خصوص مراکز تحقیقاتی واقع‌شده در دانشگاه‌ها دارای پتانسیل ویژه‌ای برای خلق یک فضای کارآفرینی منحصربه‌فرد می‌باشند. دسترسی به منابع انسانی متخصص، امکان ساخت شبکه‌های متنوع از محققان‌و‌متخصصان و امکان تبادل دانش؛ فرصت کم‌نظیری جهت خلق یک اکوسیستم کارآفرینی پویا و پایدار ایجاد می‌نماید. در این حال، آدم‌هایی که قرار است تغییرمطلوب را ایجاد کنند، امروز در دانشکده‌ها و دانشگاه‌های ما سرگردان‌اند،‌ این سرگردانی دانشجویان همواره برای ما عذاب‌آور بوده است، ما اینجا هستیم تا با رسالت خودمان؛ تغییر و تلنگری در ذهنیت و نوع نگاه این آدم‌ها به زندگی ایجاد کنیم که باور داریم این تغییر در نگاه کردن، تغییر در عمل کردن و درنتیجه تغییر در جامعه است.ما برای درک نیاز و طراحی یک روش مناسب برای مخاطبین خود از یک سو، از سوی دیگر به جهت کسب تجربه و آشنایی با فضای موجود، به صورت مداوم در حال یادگیری و اصلاح روش‌های خود هستیم و تاکنون با برپایی سه دوره‌ی شتاب دهی تجارب ارزنده‌ای را کسب کرده‌ایم که با تکیه بر آن بتوانیم یک روش مناسب را به‌کارگیریم. بدین ترتیب فصل جدیدی از فعالیت‌های شتاب‌دهنده سورس با جذب تیم‌های نسل چهارم شتاب دهی و تغییر دکوراسیون شتاب‌دهنده از فروردین ۹۷ آغاز می‌شود و در این مسیر همواره نگاه مثبتی به سمت همکاری‌های فزاینده با دیگر بازیگران عرصه کارآفرینی داریم و معتقدیم که این همکاری‌ها منجر به تشکیل یک اتمسفر پویا و زایا در فضای کسب‌وکارها در ایران خواهد شد، برای این همکاری‌ها با ما هم‎راه و هم‎ قدم باشید.

http://srcaccelerator.ir/ 

 در صورتی که شتابدهنده هستید فرم زیر را تکمیل نمایید.