کتاب جنگل بارانی: چگونه سیلیکون ولی دیگری بسازیم! نوشته‌ی ویکتور دبلیو. هووآنگ و گرگ هوروویت اثری بسیار متفاوت است که به ماهیت سیستم‌های پیچیده نوآوری می‌پردازد و با همین رویکرد برنده‌ی جایزه‌ی بهترین کتاب در حوزه‌ی کسب و کارهای کوچک شده است.

اگر برای شما این سوال پیش آمده که چگونه می‌توان یک اکوسیستم نوآوری ایجاد کرد، پس به هیچ وجه نباید مطالعه‌ی این کتاب را بیش از این عقب بیندازید؛ چرا که این کتاب دقیقاً برای شما نگاشته شده است. از آن‌جایی که بهترین الگوی چنین ساختاری سیلیکون ولی در آمریکا محسوب می‌شود، سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان توسعه در سراسر دنیا نیز این منطقه را مورد توجه قرار داده‌اند و سعی کرده‌اند از آن تقلید کنند. در بیشتر موارد این تقلیدها حتی در همان کشور امریکا هم موفق‌آمیز نبوده است. کارشناسان دلیل عمده‌ی این شکست‌ها را بی‌توجهی به مسائلی فرهنگی و اجتماعی ذکر می‌کنند و کتاب جنگل بارانی: چگونه سیلیکون ولی دیگری بسازیم! (The Rainforest: The Secret to Building the Next Silicon Valley) علاوه بر اینکه نحوه‌ی ایجاد سیلیکون‌ولی را شرح می‌دهد شما را با شیوه‌ی ساخت این قبیل اکوسیستم‌ها آشنا می‌کند.

ویکتور دبلیو هووآنگ (Victor W Hwang) و گرگ هوروویت (Greg Horowitt) که سابقه‌ی کار در این مجموعه‌ی مثال زدنی را دارند تجربه‌های خود را در این کتاب ارائه می‌دهند. البته کار کردن در این اکوسیستم تنها نکته‌ی مثبت در کارنامه‌ی این دو نفر نیست و این افراد سال‌ها تجربه به عنوان مشاور دارند و همواره تلاش می‌کنند تا مفهوم نوآوری در اکوسیستم و تأثیری که می‌تواند بر اقتصاد و کارآفرینی داشته باشد را توضیح دهند.

افتخارات کتاب جنگل بارانی: چگونه سیلیکون‌ولی دیگری بسازیم:

برندۀ کتاب سال، مدال طلا در کسب و کار و اقتصاد بر اساس داوری ForeWord
برندۀ جایزه‌ی کتاب کسب و کارهای کوچک
برندۀ جایزه‌ی ناشران مستقل کتاب در حوزه‌های مالی، سرمایه‌گذاری و اقتصاد (برنز)