چرا استارت آپ ها نیز نیاز به کوچینگ دارند؟

اغلب مردم فکر می‌کنند که موسسان استارت آپ ها به اندازه کافی از سرمایه گذاران و منتورها مشورت می‌گیرند و دیگر نیازی به مشورت و توصیه‌های بیشتر نیست. شاید شما به عنوان یک مؤسس استارت آپ پیش خود فکر کنید که؛ آیا علاوه بر کارشناسان و منتورها و سرمایه گذاران نیازی به همکاری با یک کوچ هم دارم؟ باید گفت که بله. چرایی آن را پس از اتمام این مقاله درک خواهید کرد. کوچینگ نیاز همیشگی شما در تمام طول مسیر موفقیت و حتی پس از آن است. سر فصل هایی که در این مقاله خواهید خواند به این ترتیب است:

  • منظور از کوچینگ چیست؟
  • نقش کوچ در استارت آپ شما
  • نا آگاهی مانعی بر سر راه کوچینگ
  • تفاوت منتورینگ، مشاوره و کوچینگ

منظور از کوچینگ چیست؟

کوچینگ روندی است که جهت بهبود عملکرد افراد در زندگی حرفه‌ای، اجتماعی و حتی عاطفی کار می‌کند، به این معنی که در بسیاری از زمینه‌های زندگی، برای پیشرفت و ارتقاء عملکرد می‌توان از کوچینگ کمک گرفت. تمرکز کوچینگ به جای گذشته ، بر حال و آینده (نزدیک) فرد است و به کنکاش و رفع مسائل و مشکلات گذشته نمی‌پردازد. باور کوچینگ بر این است که افراد بهترین مسیر را خودشان می‌توانند تشخیص دهند و غالباً پاسخ مشکلات افراد، نزد خود آنها است.

افراد مستقیماً آموزشی دریافت نمی‌کنند، بلکه فرد طی پروسه جلسات کوچینگ، به کمک کوچ، خودش به آگاهی‌هایی درباره خود و عملکردش دست می‌یابد. نقاط ضعف و قوت کار خود را می‌شناسد و می‌تواند چالش‌های موجود را مدیریت کند. آنچه در این مقاله مد نظر ماست، استارت آپ کوچینگ(Startup coaching) است یعنی از مزایایی که ذکر شد در جهت کسب و کار جدید بهره ببریم.

کوچ به شما نقشه مسیر رسیدن به اهداف را نشان خواهد داد

تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه چیزی باعث می‌شود مدیران شرکت‌های بزرگ هر ساله به نتایج فوق العاده ای دست پیدا کنند؟ فرق رهبران موفق با سایر رهبران چیست؟ به جرات می‌توان گفت، فرمول درخشندگی اکثریت آن‌ها همکاری با یک کوچ حرفه‌ای است. کوچ‌ها معمولاً با رهبران و موسسان شرکت‌ها کار می‌کنند و به آن‌ها در تعیین و مشخص کردن اهداف شخصی و شغلی کمک می‌کنند. کوچ مسیر رسیدن به اهداف را ترسیم کرده و در اختیار رهبران قرار می‌دهد و مسئولیت فراهم آوری اقدامات لازم جهت دست یابی به اهداف به عهده رهبران است.

کوچ برای شما محیطی مبتنی بر اعتماد فراهم می‌آورد

در ابتدا شاید مفهوم کوچینگ ساده به نظر برسد اما قدرت واقعی این رویکرد در این است که کوچ باعث به وجود آمدن تعامل می‌شود. کوچینگ محیطی سرشار از اعتماد ایجاد کرده و کاملاً غیر قضاوتی است زیرا بر مهارت‌های پرسشگری و شنیداری فعال استوار است. شما در یک محیط آرام با کوچ در مورد اقداماتی که داشته‌اید یا خواهید داشت صادقانه و بدون واهمه صحبت می‌کنید. معمولاً چنین تعامل توام با اعتمادی در بخش‌های دیگر محیط‌های کسب و کار امکان پذیر نیست.

نا آگاهی مانعی بر سر راه کوچینگ

چرا برخی از استارت آپ های جدید از کوچینگ استفاده نمی‌کنند؟ پاسخ ساده است، چون از کوچینگ و مزایای آن آگاهی ندارند. آن‌ها فکر می‌کنند همین که از تجربیات منتورها و کارشناسان استفاده می‌کنند کافی است و دیگر نیازی به بیشتر از آن احساس نمی‌کنند و یا شاید فکر می‌کنند که کوچینگ برای کسب و کارهای بزرگ و موفق است و برای استارت آپ نوپای آن‌ها نیاز نیست.

این دیدگاه اشتباه محض است. به عنوان مثال، کوچینگ در ورزش یک ضرورت است. اگر استارت آپ را با یک محیط ورزشی مقایسه کنیم باید بدانیم که یک ورزشکار آماتور همانقدر به کوچ نیاز دارد که یک ورزشکار حرفه‌ای. برای هر دو آن‌ها کار با کوچ راهی برای رسیدن به موفقیت است. اگر شما بنیان گذار یک استارت آپ جدید هستید هیچ تفاوتی با آن ورزشکار آماتور ندارید که می‌خواهد تبدیل به یک ورزشکار حرفه‌ای شود پس برای حرفه‌ای شدن از کوچینگ بهره ببرید.