ویرایش کنید

رونمایی از چند محصول پارک علم و فناوری قزوین

عصر سه شنبه ۱۸ آذر۹۹ از چند محصول پارک علم و فناوری قزوین به مناسبت هفته پژوهش استان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم وفناوری قزوین، در مراسمی به مناسبت هفته پژوهش ازچند محصول  پارک علم و فناوری قزوین رونمایی شد. رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین در این مراسم گفت: در حال حاضر در این پارک ۱۲۰ شرکت فناور مشغول به فعالیت هستند.

مافی افزود: طی ۱۰ سال گذشته شرکت‌های فعال در این پارک ۱۸۰ محصول تولید کرده اند.

او اضافه کرد: پارسال تولید محصولات در پارک علم و فناوری ۱۰۰ میلیارد ریال گردش مالی داشته است.

به گفته مافی، تولید محلول‌های ضد عفونی کننده اولین محصول این پارک در دوره کرونا بوده است.

کشمیری مدیر کل سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری هم از طریق ارتباط با ویدئو کنفرانس در این مراسم گفت: نقطه قوت پارک علم و فناوری این است که با دانشگاه علوم پزشکی تعامل دارد.

کشمیری افزود: پارک علم و فناوری استان قزوین در دوره کرونا عملکرد خوبی داشته است و این موفقیت مرهون شرکت‌ها و واحد‌های فناور است که باید از آن‌ها حمایت شود.

وی با بیان اینکه طرح خوبی برای حمایت از حوزه فناوری در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است، گفت: ۵٠ میلیون یورو قرار است برای زیر ساخت‌های پارک علم وفناوری اختصاص یابد.

استاندار هم در این مراسم گفت: تولید ۸۰ هزار مقاله علمی در کشور گواه افزایش سهم ایران در تولید علم است.

جمالی پور افزود: همه در کنار مجموعه پارک علم و فناوری هستیم و امیدواریم  با تاسیس پارکی دیگر در آبیک بتوانیم این مجموعه را فعال‌تر کنیم.

فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: اگرچه هم اکنون استان قزوین از لحاظ علم و فناوری در رتبه پانزدهم کشور قرار دارد، اما اگر حمایت شود این عدد می‌تواند به رتبه ۵ ارتقاء یابد.

محمد بیگی افزود: باید برای حمایت از زیر ساخت‌های مجموعه پارک علم و فناوری و افزایش بودجه آن تلاش کرد.

رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: امروز اگر بخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید قدرت علمی را بالا ببریم.

رحمانی افزود: در تبصره چهار قانون بودجه برای شرکت‌های دانش بنیاد اعتبار در نظر گرفته شده است،  اما اعتبارات استان کافی نیست.

عباس پور نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: موفقیت در دنیا با توسعه دانش پروری امکان پذیر است.

عباس پور افزود: اگر چه در شرایط تحریم به سر می‌بریم، اما ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که نباید برای ارتقاء علم و فن آوری از آن غافل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه