ویرایش کنید

بومی‌سازی سیستم کنترل مشعل‌های کوره توسط محققان کشور

برای نخستین بار در کشور با تلاش فناوران، سیستم کنترلی مشعل‌های کوره مطابق با استانداردهای روز دنیا را طراحی و تولید کرد.

این شرکت دانش‌بنیان از سال ۹۵ در زمینه طراحی، تحلیل، مشاوره، ساخت و مهندسی معکوس قطعات و تجهیزات پیشرفته صنعتی و معدنی فعالیت می‌کند. این شرکت با چشم‌انداز تجهیز، ساخت و ارتقای سطح دسترسی صنعت و معدن کشور به کالاها و خدمات تخصصی این حوزه تاسیس شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

این مجموعه فناور به حوزه ساخت سیستم کنترلی مشعل های کوره ورود کرده است. ایمان علی زاده عصار مدیر عامل شرکت مپسام درباره تولید این سیستم، گفت: شرکت ما با توجه به مشکلات تحریم و عدم تامین این محصول فناورانه و اخلال در مشعل های کوره کارخانه گندله سازی، مهندسی معکوس آن را سال پیش آغاز کرد.

وی افزود: برد کنترلی این سیستم، طبق الگوریتم پیچیده دوازده‌گانه فرآیندهای ایمنی استانداردهای اروپایی طراحی شد و هم‌اکنون در کارخانه گندله‌سازی شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر  در حال کار است.

این فعال فناور ادامه داد: از ویژگی‌های این محصول می‌توان به داشتن دو پردازنده مجزا با برنامه‌های منحصر به فرد، دقیق و تکرارپذیر، توانایی عملکرد درشرایط صنعتی و محیط‌هایی با دمای بالا و گرد و غبار زیاد، قابلیت اتصال سنسور شناسایی شعله و سایر امکانات جانبی، عیب یابی خودکار  و اعلام خرابی توسط برد و گارانتی معتبر و ارائه خدمات پس از فروش توسط شرکت مپسام اشاره کرد.

علیزاده همچنین بیان کرد: با دست‌یابی به دانش فنی طراحی این محصول، شرکت مپسام توانایی ساخت و تولید محصولات مشابه در صنایع مختلف مانند سیمان، شیشه و مس را دارد.

به گفته وی، در حال حاضر شرکت در سه حوزه قطعات و تجهیزات ماشین‌آلات سنگین، سیستم‌های اندازه‌گیری و ابزار دقیق و تجهیزات صنعتی در حال فعالیت است و دستاوردهایی در زمینه طراحی و ساخت محصولات پیشرفته مطابق با استانداردهای روز دنیا، به دست آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه