رویداد استان آپ

استان قزوین؛ دومین مقصد رویداد«استان‌آپ»/ استارت‌آپ‌های قزوین، گوش به‌زنگ باشند

دومین رویداد استان‌آپ به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با مشارکت پارک علم و فناوری قزوین در این استان برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، فراخوان شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر در استان قزوین به منظور سرمایه‌گذاری جسورانه با مشارکت سایر سرمایه‌گذاران در قالب رویداد «استان‌آپ» منتشر شد.
رویداد استان‌آپ شامل دو رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» و «پیوند» است که از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور رساندن ایده‌های فناورانه به سرمایه دنبال شده و قرار است در ۳۱ استان کشور برگزار شود.
در دوشنبه های استارتاپی، صندوق نوآوری با مدل «هم‌سرمایه‌گذاری» با معرفی طرح‌های استارت‌آپی موفق در کنار صاحبان ایده و سرمایه‌گذاران است. در این مدل صندوق در سود و زیان طرح‌های فناورانه شریک خواهد شد.
در رویدادهای پیوند هدف شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های استارت‌آپی جذاب و توانمند و معرفی آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش بنیان یا غیر دانش بنیان) و تامین بخشی از هزینه‌های شتابدهی کسب و کارهای نوپا را به طور بلاعوض توسط صندوق نوآوری و شکوفایی است.
به همین منظور صندوق نوآوری قصد دارد دومین رویداد «استان‌آپ» را این بار در استان قزوین با هدف بسترسازی جهت ایجاد کسب و کارهای فناورانه، شناسایی شرکت‌های نوپا، دانش بنیان و گروه‌های صاحب ایده در سطح استان، شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر به منظور سرمایه‌گذاری جسورانه، برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارت‌آپ‌ها، بهم‌رسانی تیم‌ها و استارت‌آپ‌ها به شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران و برگزاری پنل گفتگو و برنامه انتقال تجربه برگزار کند.
پیشتر اولین رویداد «استان‌آپ» در کرمان برگزار و طی آن ۱۳ استارت‌آپ به بیان ویژگی‌های محصول و مدل کسب و کار و نیاز‌های سرمایه‌گذاری خود پرداختند که در پایان رویداد ۶ تیم موفق به جذب سرمایه شدند.
بر اساس این گزارش، علاقمندان جهت حضور در استان‌آپ قزوین می‌توانند تا تاریخ ۲۱ مهر۱۴۰۰ برای آشنایی با رویداد و ثبت‌نام در آن به صفحه بازاراستارتاپی پایگاه اطلاع رسانی صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرسwww.inif.ir مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۶۰۸۸۶۰۹-۰۲۱ تماس بگیرند.

سلسله رویداد استان آپ در دومین دوره از برگزاری، به استان قزوین می‌رود. رویداد استان آپ، ترکیب رویداد پیوند و رویداد دوشنبه‌های استارتاپی است که به صورت استانی برگزار می‌گردد.

این رویداد به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و توسط سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن (کارن کراد) برگزار می‌گردد.

تمامی هزینه‌های این رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شده است؛ بنابراین شرکت در دوره‌های توانمندسازی، منتورینگ و ارائه در روز رویداد، کاملا رایگان است.

اهداف رویداد استان آپ قزوین:

– شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر استان قزوین

– ارتباط بهتر و موثرتر با بازیگران و فعالان زیست‌بوم استارتاپی قزوین

– معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دستاوردهای حوزه نوآوری در سطح استان

– تسهیل روند جذب سرمایه و به‌هم‌رسانی صاحبان کسب‌وکارهای نوپای استان قزوین و سرمایه‌گذاران خطرپذیر کشوری

– معرفی طرح‌های بومی دارای پتانسیل به سرمایه‌گذاران فعال در سطح کشور

– برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی برای تیم‌ها و استارتاپ‌های استان قزوین

– معرفی طرح‌ها و استارتاپ‌های نوآورانه منطقه به سرمایه‌گذاران فعال در سراسر کشور

– به‌هم‌رسانی تیم‌ها و استارتاپ‌های استان قزوین به شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران

شرکت‌کنندگان در رویداد استان‌آپ قزوین: 

– سرمایه‌پذیران: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر و ایده‌های فناورانه

– سرمایه‌گذاران: سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری جسورانه، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری

– سایر علاقمندان: خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارتاپی، سازمان‌ها و نهادهای حامی و سیاستگذار، سایر افراد و یا استارت‌آپ‌های علاقمند که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.

رویداد دمودی(دوشنبه‌های استارتاپی) در استان‌آپ قزوین:

مجموعه رویدادهای دوشنبه‌های استارتاپی به منظور برقراری ارتباط میان تیم‌های استارتاپی و طرح‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه زیست‌بوم استارتاپی کشور تدارک دیده شده است و تا به حال تیم‌های متعددی، طرح‌های خود را در این سلسله رویداد، به سرمایه‌گذاران معرفی کرده‌اند.

در این برنامه، استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر، طرح کسب‌وکار خود را به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌کنند. در صورتی‌که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، پس از ارزیابی و تایید طرح و مدل کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند تا ۸۰ درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تامین کند. به عبارت دیگر، در این برنامه، صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش می‌کند در تامین سرمایه جسورانه به عاملان خود کمک کند. عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی دراین برنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی هستند.

فرایند برگزاری رویداد دوشنبه‌های استارتاپی در استان آپ قزوین، در سه مرحله مجزا قابل شرح است:

الف) پیش‌از رویداد:

ثبت‌نام تیم‌های استارت‌آپی

تدوین گزارش فنی، مالی و اقتصادی استارت‌آپ

برگزرای کارگاه آموزشی و دوره‌های توانمندسازی

برگزاری پیش‌ارائه

تهیه کلیپ استارت‌آپ

شناسایی جامعه مخاطبان و دعوت از ایشان

ج) پس از رویداد:

پیگیری و مذاکره با سرمایه‌گذاران

ارائه مشاوره مالی و حقوقی

چنانچه متقاضی شرکت در رویداد، دارای نمونه اولیه(MVP) باشد یا کسب‌وکار خود را شکل داده باشد و یا دارای سابقه فروش در کسب‌وکار خود باشد، می‌تواند با مراجعه به نشانی زیر، در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی، شرکت نماید:

لینک

ب) حین رویداد:

کانتر نمایشگاهی

برگزاری رویداد (ارائه طرح و پاسخ دادن به سوالات سرمایه‌گذاران و حاضران در رویداد)

مصاحبه و بازتاب خبری

رویداد پیوند از رویداد استان آپ قزوین:

رویداد پیوند در راستای تکمیل چرخه ایده تا بازار و کمک به استارتاپ‌ها و ایده‌پردزان جهت توانمندسازی استارتاپ‌ها تدارک دیده شده است. هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی استارتاپ‌ها و طرح‌های استارتاپی جذاب و توانمند در حوزه‌های راهبردی کشور و معرفی آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش‌بنیان یا غیردانش‌بنیان) و سایر سرمایه‌گذاران و فعالان اکوسیستم نوآوری به همراه اعطای تسهیلات seed money به شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و عاملین سرمایه‌گذاری صندوق است.

از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دستاوردهای حوز‌های مختلف به منظور ثروت‌آفرینی و بسترسازی جهت ایجاد کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری‌های نوین به همراه برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارتاپ‌ها، اشاره کرد.

استارت‌آپ‌های استان قزوین و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر در سطح استان که به دنبال جذب سرمایه بذری(seed money)، استفاده از خدمات توانمندسازی بلاعوض، استفاده از شبکه ارتباطی صندوق با شتابدهنده‌ها و بهره‌مندی از تسهیلات صندوق هستند، ایده‌پردزان و استارت‌آپ‌هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده‌اند، طی فراخوانی شناسایی شده و فرآیندی را به شرح زیر طی می‌کنند تا آماده ارائه به شتابدهنده‌ها شوند:

فراخوان

غربالگری اولیه

برگزاری کارگاه آموزشی و توانمندسازی، انتخاب تیم‌ها و افراد

تیم‌سازی

برگزاری کارگاه پیشرفته

برگزاری رویداد حضوری و مجازی

امضای قرارداد شتابد‌دهی

صاحبان طرح و ایده و متقاضیان، با مراجعه به نشانی زیر می‌توانند در رویداد پیوند، ثبت‌نام نمایند:

لینک

:نحوه ثبت نام در رویداد استان آپ قزوین

این رویداد به صورت حضوری در استان قزوین و همچنین به شکل مجازی برگزار خواهد شد.

زمان رویداد استان آپ:

 آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال طرح: ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۰

ثبت‌نام در رویداد استان آپ قزوین:

برای ثبت‌نام در این رویداد، به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کرده و یا بر روی لینک زیر، کلیک نمایید.

ghazal.inif.ir

راهنمای ثبت نام رویداد:

جهت دریافت فایل روی عکس رو به رو کلیک نمایید